Aleksander Król

Czerpali korzyści majątkowe z prostytucji. Grupa przestępcza w rękach policji

Czerpali korzyści majątkowe z prostytucji. Grupa przestępcza w rękach policji
Aleksander Król

Rybniccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się ułatwianiem i czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji.

W mieszkaniach w Rybniku, Żorach i innych miastach organizowali „agencje towarzyskie”. Kobiety świadczące tam usługi seksualne werbowali w internecie. Policja rozbiła grupę przestępczą zajmującą się ułatwianiem i czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji.

Rybniccy kryminalni pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach ponad rok prowadzili śledztwo w tej sprawie. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie poszczególnych członków grupy. W sprawie zatrzymano 7 osób.

- W przestępczy proceder zaangażowanych było trzech mężczyzn w wieku od 21 do 40 lat oraz cztery kobiety w wieku od 20 do 45 lat. Są to mieszkańcy województwa śląskiego. Wszyscy zostali zatrzymani we wtorek i środę w godzinach porannych - informuje mł. aspirant Bogusława Kobeszko z rybnickiej policji. - Członkowie tej grupy organizowali między innymi w Rybniku, Żorach i Nowym Sączu „agencje towarzyskie”, mieszczące się w wynajmowanych mieszkaniach - mówi Kobeszko.

Tłumaczy, że do pracy zatrudniali i werbowali kobiety z całej Polski, w różnym wieku trudniące się prostytucją. Część z kobiet wyszukiwali w internecie. Zarobione przez nie pieniądze w znacznej części trafiały do kieszeni kierującej grupą 41-latki z Zabrza, ale również do jej wspólników.

- Kiedy kryminalni z rybnickiej komendy wkroczyli do ich mieszkań, sprawcy nie kryli zaskoczenia - mówi Kobeszko.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksander Król

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.