Co się stało z fontanną z krapkowickiego rynku? [OPOLSKIE NA OKRĄGŁO]

Czytaj dalej
Sławomir Draguła

Co się stało z fontanną z krapkowickiego rynku? [OPOLSKIE NA OKRĄGŁO]

Sławomir Draguła

Podczas wakacyjnych wycieczek samochodowych po regionie odwiedzamy wszystkie miasta powiatowe Opolszczyzny i przedstawimy historię miejskich rynków. Tym razem kolej na Krapkowice.

Krapkowicki rynek jest jednym z tych, które nie mogą pochwalić się ratuszem. Dlaczego? Został rozebrany w 1854 roku po jednym z pożarów, które wielokrotnie niszczyły miasto.

Przez wiele lat główny plac miasta zdobiły fontanny. Jedna z nich zniknęła w tajemniczych okolicznościach w latach 70. Chodzą słuchy, że tak spodobała się jednemu z komunistycznych dygnitarzy, że kazał ją przenieść do prywatnego domu...

Najstarszym budynkiem w Krapkowicach jest kamienica pod dzisiejszym numerem Rynek 4, gdzie kiedyś mieściła się restauracja. Pochodzi z 1723 roku. Natomiast w gmachu dzisiejszej szkoły muzycznej lubił zatrzymywał się Joseph Freiherr von Eichendorff – niemiecki poeta epoki romantyzmu.

Opolskie na okrągło - Krapkowice #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

Tu podaj tekst alternatywny

Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.