Co piąty opolski maturzysta oblał egzamin. Absolwenci odebrali świadectwa dojrzałości

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Co piąty opolski maturzysta oblał egzamin. Absolwenci odebrali świadectwa dojrzałości

Iwona Kłopocka-Marcjasz

78,3 proc. opolskich maturzystów zdało egzamin maturalny. W kraju zdawalność jest nieco wyższa i wynosi 79, 7 proc. Szansę na poprawkę egzaminu jeszcze w tym roku ma 17 procent zdających Opolan. Egzamin poprawkowy odbędzie się 21-22 sierpnia.

Maturzyści odbierali we wtorek (3 lipca) w macierzystych szkołach świadectwa dojrzałości.

- Bardzo się bałam o wynik z biologii rozszerzonej, więc już po północy zalogowałam się na serwer z wynikami OKE. Odetchnęłam z ulgą i dopiero wtedy mogłam spokojnie pójść spać. Z całej matury jestem zadowolona, zdałam bardzo dobrze i już wiem, że nie powinnam mieć kłopotów z dostaniem się na wymarzoną medycynę - mówi Anna, absolwentka III LO w Opolu.

  • Maturzyści, którzy oblali jeden z obowiązkowych egzaminów maturalnych (a do wszystkich przystąpili) mogą go zdać w terminie poprawkowym
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Moje zainteresowania zawodowe to: zdrowie, oświata, kultura, sprawy społeczne. Obserwuję działania instytucji ochrony zdrowia i zachodzące w nich zmiany systemowe. Piszę o osiągnięciach opolskiego środowiska medycznego, nowatorskich zabiegach, nowoczesnych technologiach i sprzęcie.
Na bieżąco śledzę też życie opolskich szkół. Piszę o wszelkich istotnych dla nauczycieli i uczniów sprawach, relacjonuję przebieg najważniejszych szkolnych wydarzeń. Redaguję dodatek "Twoja Kariera", poświęcony nowinkom w szkołach zawodowych. Interesuje mnie też życie akademickie, szczególnie Uniwersytetu Opolskiego (współtworzę dodatek "Akademicka").
Piszę także o wydarzeniach kulturalnych w regionie (szczególnie interesuje mnie teatr). Interesuje mnie także szeroko pojęta problematyka społeczna.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Pro Media Sp. z o.o.