Co dalej z tą oświatą? ZNP zbiera podpisy

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Co dalej z tą oświatą? ZNP zbiera podpisy

Marzena Sutryk

Trwa zbiórka podpisów zainicjowana przez ZNP w sprawie referendum szkolnego Jutro - podczas obchodów Dnia Kobiet - kolejna akcja w Koszalinie.

- Uważamy, że źle przygotowana i nieprzemyślana reforma oświaty oznacza niepewność dla milionów rodziców i uczniów - mówi Anna Grabowska, wiceprezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Koszalinie.

- Bylejakość i przypadkowość w nauczaniu, setki tysięcy podręczników wyrzuconych do kosza i faktyczna likwidacja wielu szkół i miejsc pracy nie tylko dla nauczycieli, ale też pracowników administracji i obsługi - to konsekwencje proponowanych zmian.

Dlatego zapraszamy wszystkie organizacje, stowarzyszenia oraz partie, które nie chcą do tego dopuścić, do włączenia się w akcję zbierania podpisów pod referendum.

Inicjatorzy akcji chcą, by wszyscy obywatele mogli wyrazić własną opinię w sprawie planowanej od 1 września reformy oświaty. Członkowie ZNP zebrali do tej pory ok. 170 tys. podpisów.

Partnerami akcji są m.in.: Krajowe Porozumienie Rodziców i Rad Rodziców, Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji, KOD, PO, Nowoczesna, Unia Pracy, Partia Razem, Partia Zieloni, PSL, Inicjatywa Polska, SLD, OPZZ, Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej, Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Krytyka Polityczna oraz Kongres Kobiet i Inicjatywa Feministyczna.

W Koszalinie zbiórka podpisów jest przewidziana w środę podczas manifestacji przed pomnikiem Piłsudskiego (od godz. 16.30) oraz na Rynku Staromiejskim podczas Międzynarodowego Strajku Kobiet.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.