Krzysztof Strauchmann

Chorujesz na reumatyzm? Lecz się w Głuchołazach

Szpital w Głuchołazach. Fot. Google Street View Szpital w Głuchołazach.
Krzysztof Strauchmann

W poniedziałek 9 kwietnia w głuchołaskim szpitalu ruszył pierwszy turnus dla chorych reumatologicznie. Oddział reumatologiczny został przeniesiony z Paczkowa, mimo protestów burmistrza tego miasta.

Oddział reumatologiczny w Paczkowie, działający w ramach SP ZOZ w Nysie, został w marcu wygaszony na wniosek samej dyrekcji ZOZ. Jednym z powodów były nowe wymagania NFZ wobec oddziału i konieczność zapewnienia mu nocnego dyżuru lekarskiego, co znacznie podnosi koszty działania. Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił konkurs na hospitalizacje reumatologiczne, ograniczony tylko do terenu powiatu nyskiego. Zgłosiła się do niego tylko druga placówka publiczna w powiecie, czyli ZOZ w Głuchołazach.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.