Chcę wiedzieć. Większość Rosjan chce wojny z Polską

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas / Polska Press
Marcin Mamoń

Chcę wiedzieć. Większość Rosjan chce wojny z Polską

Marcin Mamoń

Ljubow Stiepuszowa, w artykule Hiena Europy. Polska wciąga świat w III wojnę światową opublikowanym przez rosyjski portal pravda.ru w dniu, kiedy premierzy Polski, Czech i Słowenii przybyli do Kijowa pisze, że Polska nie docenia tego, że stworzył ją Józef Stalin, uważa terytorium Ukrainy za swoja kolonię i jest gotowa jak hiena, czerpać zyski z jej pozostałości. Czas więc - apeluje autorka - przeprowadzić denazyfikację Polski jako wspólnika banderowskiego reżimu. Zwłaszcza, że sama się o to prosi.

Z tekstu wynika, że prosi się o to sam Jarosław Kaczyński proponując wysłanie na Ukrainę sił pokojowych NATO. Artykuł opatrzony jest złowrogim zdjęciem prezesa PiS, w rodzaju tych, które regularnie publikują na swoich okładkach polski Newsweek czy Gazeta Wyborcza.

Tego samego dnia ukraińska Active Group zajmująca się od 11 lat badaniem opinii publicznej opublikowała wyniki sondażu o poparciu Rosjan dla ewentualnej inwazji na kraje należące do NATO i UE. Okazuje się, że 86,6% Rosjan toleruje i popiera potencjalną agresję m.in. na Polskę, Estonię, Łotwę, Litwę, Bułgarię, Czechy, Słowacje i inne kraje UE. Najwięcej respondentów -aż 75,5% uważa, że pierwszym zaatakowanym krajem powinna być Polska. Według nich jest to logiczna kontynuacja tzw. wojskowej operacji specjalnej Federacji Rosyjskiej. Kolejne na liście są republiki bałtyckie, jednak inwazję na Litwę Łotwę i Estonię popiera już tylko 41 % Rosjan.

Badanie zostało przeprowadzone 11-14 marca 2022 r. metodą CATI (wywiad telefoniczny z wykorzystaniem komputera). Łącznie przeprowadzono wywiady z 1557 respondentami. Rozmawiano za pomocą popularnego w Rosji komunikatora Viber, a ankieterzy nie przyznawali się, że dzwonią z Ukrainy i korzystali z numerów tymczasowych do rozmów. Opinia publiczna Rosji może być wyznacznikiem potencjalnych działań Kremla wobec społeczności światowej - komentują badanie analitycy z ukraińskiej Active Group.

Powinni mieć to na uwadze, ci wszyscy tzw. eksperci, którzy autorytatywnie stwierdzają dzisiaj, że Rosja przegrała już wojnę na Ukrainie a Polska jest zupełnie bezpieczna zapominając, że prawdziwym celem Kremla nie jest podbicie Ukrainy a starcie o dominację nad światem z jej głównym wrogiem: USA i tzw. Zachodem.

Przypomnijmy, że do ostatnich godzin poprzedzających atak Rosji na Ukrainę ci sami eksperci przekonywali, że wojny nie będzie.

Marcin Mamoń

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ozbychu1

Najważniejsze ze,,Obrońcy Wyspy Wezy "zostali pomszczeni.Brawo naczelni propagandzisci,brawo,,niezależne"media,no ale kogo to obchodzi. Morduja naszych ,to zamordujemy ich,kto będzie później o tym pamiętał,ze nasi nie zginęli. To jest naprawdę przykre...,no ale jaka konsekwencja czeka propagandzistow ,jak to przecież WOLNE MEDIA,a to ze przyczyniają sie do tragedi olbrzymich rozmiarów, to inna sprawa. Często czytałem RT i szczerze jest bardziej obiektywna niz wiele,,wolnych mediow"w Polsce.

ozbychu1

Też byłem przekonany ,ze Ukraińcy szybko pójdą po rozum do glowy i dogadają sie po rosyjsku z tymi z którymi dobrze i w zgodzie zyli i nie roznili sie niczym i będzie szybki Anszlus No ale to jest śpioch, którego można zawsze widocznie reaktywowac głównie przez ZANIEDBANIA, to tak jak można w Polsce zagrac choćby mniejszością niemiecka-pytanie po co to komu?A to ze warszaFka staje sie centrum sabotażu wschodnich rubiezy,to inna sprawa. Poziom manipulacji społeczeństwami tez trzeba przyznać pierwsza klasa.Pandemia gdzieś znikła, Brexit gdzieś sie zaamortyzowal ...

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.