Edyta Hanszke

Ceny mieszkań w Opolu gwałtownie rosną

Największe wzięcie mają mieszkania 2- i 3-pokojowe, położone nie wyżej niż na trzecim piętrze. Najchętniej z dużym tarasem zamiast tradycyjnego balk Fot. 123RF Największe wzięcie mają mieszkania 2- i 3-pokojowe, położone nie wyżej niż na trzecim piętrze. Najchętniej z dużym tarasem zamiast tradycyjnego balkonu.
Edyta Hanszke

Ceny mieszkań deweloperskich w Opolu rosną dynamicznie. Mniejsze „M” schodzą od ręki. Chętnych do kupna nie brakuje za sprawą niskiego oprocentowania kredytów hipotecznych.

Ceny nieruchomości w Opolu rosną w ostatnich miesiącach w astronomicznym tempie, o 20-30 tys. zł na mieszkaniu w ciągu trzech, czterech miesięcy. Dziś sprzedający za kawalerki winszują sobie od 140 do 170, a nawet 180 tys. zł, zależnie od lokalizacji i standardu wykończenia.

- Ceny za klasyczne trzy pokoje na osiedlu AK, do remontu zaczynają się od 200 tysięcy, za takie samo mieszkanie w wyższym standardzie trzeba zapłacić nawet 300 tysięcy, podczas gdy jeszcze kwartał temu można je było znaleźć na rynku za 250-280 tys. zł - mówi Tomasz Tomczuk z agencji Investor Nieruchomości w Opolu i dodaje, że największym wzięciem cieszą się mieszkania jedno- i dwupokojowe do 200 tysięcy złotych, bo to koszt, jaki jest w stanie ponieść przeciętna opolska rodzina.

O ile w ostatnich miesiącach podrożały mieszkania w Opolu?

Jakie lokale są najchętniej kupowane?

Jak kształtują się ceny w innych opolskich miastach?

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.