Ceny mieszkań galopują. Do wysokich stawek lublinianie będą się musieli przyzwyczaić

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kaczanowski
Piotr Nowak

Ceny mieszkań galopują. Do wysokich stawek lublinianie będą się musieli przyzwyczaić

Piotr Nowak

Sprzedawcy zacierają ręce a chętni na zakup nie ukrywają rozgoryczenia. - Ceny mieszkań w Lublinie to jakiś absurd - skarżą się. - Nie absurd, ale proste prawo rynku - odpowiadają eksperci. Przez ostatnie lata rynek nieruchomości zmienił się diametralnie.

O mieszkaniu w Lublinie od dłuższego czasu marzył Dawid z rodziną. Przedsiębiorca szukał lokalu z trzema sypialniami, dwoma łazienkami i garażem na dwa samochody.

- Mieliśmy świadomość, że nie będzie to tanie, ale cena, jaką usłyszeliśmy, była nieprawdopodobna - przyznaje. Najtańsza oferta opiewała na ponad 700 tys. zł. Samo dokupienie garażu miało kosztować 40 tys. zł. - To absurd - uważa Dawid.

Z podobnymi dylematami mierzy się więcej lublinian. Wśród nich studenci poszukujący kawalerki, młode rodziny, które szukają swojego pierwszego lokum i osoby po 40-tce planujące zakup większego mieszkania.

Z ostatniego raportu Expandera i portalu Rentier.io wynika, że średnia cena mieszkania w Lublinie wynosi 6400 zł za metr kwadratowy. W ubiegłym roku koszty zakupu lokalu w mieście wzrosły o 15 procent. Za 2-3 pokojowe mieszkanie w dobrej dzielnicy sprzedający życzą sobie od 6700 do 6900 zł. Podwyżki są widoczne zwłaszcza na mniejszych metrażach. Cena ofertowa wyremontowanej kawalerki sięga nawet 10 000 zł za metr.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Nowak

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.