Izabela Krzewska

Były prezes Mostostalu będzie sądzony w stolicy

Były prezes Mostostalu będzie sądzony w stolicy
Izabela Krzewska

Proces byłego prezesa Mostostalu Białystok, oskarżonego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz osobami, które wyłudziły ze SKOK Wołomin prawie 146 mln zł, nie będzie się toczył w Sądzie Okręgowym w Białymstoku.

To właśnie tam tutejsza prokuratura skierowała akt oskarżenia. Na wniosek obrońcy, sprawę przeniesiono jednak do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. Śledczy próbowali się odwołać od tego postanowienia, ale sąd drugiej instancji decyzję utrzymał.

Wśród argumentów był ten, że to stołeczna prokuratura pierwotnie wszczęła postępowanie. Skala „przekrętów” w SKOK Wołomin była jednak tak duża (setki podejrzanych w całym kraju), że śledztwo podzielono na wątki.

Za artykułu dowiesz sie m. in.

  • Dlaczego sprawę przeniesiono do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga

 

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.