Były poseł Robert Węgrzyn próbuje swoich sił w gastronomii

Czytaj dalej
Fot. Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow

Były poseł Robert Węgrzyn próbuje swoich sił w gastronomii

Radosław Dimitrow

Kędzierzynianin kupił nieczynny zajazd na Górze św. Anny. Robert Węgrzyn wyremontował lokal i będzie go prowadził wspólnie z żoną.

Robert Węgrzyn jeszcze kilka lat temu był u szczytu kariery politycznej. Został posłem, przewodniczył Platformie Obywatelskiej w Kędzierzynie-Koźlu, a także zasiadał we władzach krajowych partii. Jego karierę przekreśliła kontrowersyjna wypowiedź z 2011 r. o gejach i lesbijkach, która miała być żartem, a padła w programie na żywo: „Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył” - stwierdził Węgrzyn na antenie TVN24.

Mimo że potem za swoje słowa przeprosił, sąd koleżeński wykluczył go z członkostwa w PO. W efekcie poseł sam zrezygnował z uczestnictwa w klubie parlamentarnym, a także w komisji śledczej.

Z końcem ubiegłego roku były poseł zaskoczył mieszkańców Góry św. Anny. Kupił bowiem stary, nieczynny zajazd, który popadał już w ruinę. Węgrzyn wyremontował lokal i od kilku dni prowadzi go wspólnie z małżonką. Serwuje tradycyjne dania śląskie.

Były poseł sam przyznaje, że wcześniej pracował głównie w branży energetycznej, z gastronomią nie miał wiele wspólnego.

- Ale odkąd pamiętam, zawsze marzyłem o tym, żeby prowadzić swoją restaurację z dobrą kuchnią i miłą obsługą - mówi Robert Węgrzyn. - Kiedyś planowałem, że kupię taki lokal na starość, ale ponieważ nadarzyła się okazja, by zrobić to wcześniej, to się na to zdecydowałem.

Węgrzyn zastrzega, że pójście w branżę gastronomiczną nie oznacza, iż w ogóle odżegnuje się od polityki na przyszłość. Ale swoich politycznych planów na razie nie zdradza.

Radosław Dimitrow

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Pro Media Sp. z o.o.