Bunt muzyków w Białej. Nie grają, bo bronią odwołanego dyrektora centrum kultury. Ustawa po latach odwołała dyrektora centrum kultury?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Srauchmann
Krzysztof Strauchmann

Bunt muzyków w Białej. Nie grają, bo bronią odwołanego dyrektora centrum kultury. Ustawa po latach odwołała dyrektora centrum kultury?

Krzysztof Strauchmann

Bialska Orkiestra Dęta zapowiedziała, że nie wystąpi na żadnej imprezie organizowanej przez swoją gminę. Dla muzyków to akt solidarności z odwołanym dyrektorem centrum kultury. Dla burmistrza to zastraszanie i groźba.

Po raz pierwszy w historii orkiestra z Białej nie wystąpi na niedzielnej miejscowej paradzie orkiestr, organizowanej już po raz 11. Pomysłodawcą i twórcą tej szeroko znanej parady jest Rafał Magosz, od 13 lat dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białej. W kwietniu dostał on wypowiedzenie od burmistrza Edwarda Plicko.

Rafał Magosz sam odwołał się do sądu i czeka na pierwszą rozprawę.  Znalazł też już nową pracę  w domu kultury w Walcach. A kto go zastąpi w Białej?

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.