Sławomir Draguła

Budżet województwa opolskiego na 2018 rok został uchwalony. Do wydania jest około 550 mln zł [NAJWAŻNIEJSZE INWESTYCJE]

Ponad 10 mln zł kosztować ma przebudowa tzw. alei lipowej na drodze wojewódzkiej 414 w okolicach Prudnika. Fot. Krzysztof Strauchmann Ponad 10 mln zł kosztować ma przebudowa tzw. alei lipowej na drodze wojewódzkiej 414 w okolicach Prudnika.
Sławomir Draguła

Ponad 549 milionów złotych ma do wydania w przyszłym roku samorząd województwa. W planach są duże inwestycje, jak budowa obwodnicy Malni i Choruli czy zakup pociągów.

- Uważam, że przyszłoroczny budżet jest bardzo dobry - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. - Po pierwsze zaplanowaliśmy do wydania o 70 mln zł więcej niż w tym roku, imponująca jest cześć wydatków majątkowych. Na przyszły rok mamy zaplanowane prawie 252 mln zł. Będziemy m.in. budować nowe drogi, remontować i przebudowywać już istniejące, chcemy kupować tabor kolejowy. Cieszy mnie też, że są pieniądze na program Opolskie dla rodziny, kierowanego do mieszkańców regionu, na każdym etapie ich życia – od tych najmłodszych aż po seniorów.

Budżetu województwa nie poparli radni PiS. - Jedyna pozytywna informacja jest taka, że jest to ostatni budżet tej koalicji - mówił do rządzących województwem opolskim samorządowców z PO, PSL i mniejszości niemieckiej Arkadiusz Szymański, radny PiS-u.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.