Artur Drożdżak

Broń palna była argumentem w sporze o zwykłą toaletę

Sąd Okręgowy w Krakowie. Trwa proces w sprawie próby zabójstwa braci. Oskarżonym jest 60-letni Józef S. z Naprawy Fot. Artur Drożdżak Sąd Okręgowy w Krakowie. Trwa proces w sprawie próby zabójstwa braci. Oskarżonym jest 60-letni Józef S. z Naprawy
Artur Drożdżak

Ten konflikt tlił się od lat, ale w końcu wzburzony Józek stwierdził, że miarka się przebrała i wziął do ręki pistolet po czym zaczął strzelać. Do siostrzeńców.

Jak to w niektórych rodzinach bywa jest przemoc, wyzwiska i groźby. Obie strony uważają się za osoby pokrzywdzone. Nie dostrzegają swoich win, zaniedbań i błędów. Winna jest wyłącznie ta druga strona.

Spory o spadek

W tej konkretnej sprawie po jednej stronie jest Józek, mężczyzna w sile wieku, dziś już 60-letni. By go bliżej przedstawić trzeba wspomnieć, że to chłop krzepki, robotny, zatrudniony w tartaku jako kierowca, do tej pory nie karany. Istotna jest i wzmianka o jego sytuacji rodzinnej: jest ojcem dwóch dorosłych córek, wdowcem.

Spory o majątek

Po śmierci żony w 1996 r. wrócił na ojcowiznę, czyli do Naprawy, wsi, którą opisał kiedyś literat Jalu Kurek, a którą każdy Polak mijał w drodze do Zakopanego. Ojciec Józka dawno nie żyje, ale gdy nie tak dawno zmarła matka pojawił się problem podziału majątku.

Siostra mężczyzny, Lidka, budowała dom po sąsiedzku i liczyła, że Józek ją spłaci, a sam zostanie w domu po rodzicach. Przypomniał się wtedy jeszcze Wiesiek, ich brat i też liczył na małe co nieco ze spadku. Z Lidką założyli sprawę o nabycie praw do majątku i niespodziewanie okazało się, że sąd przyznał po połowie grunty i dobytek, ale tylko Józkowi i Lidce. Wiesiek się obraził na brata, a do siostry miał pretensje, że go nie wspierała na sali rozpraw, choć udzielił jej ważnego pełnomocnictwa. Czuł się oszukany. Wyrok sądu ważna rzecz, ale to tylko papier. Józef i Lidka jedynie na gębę ustalili, jak równo dzielić spadek. On miał korzystać z domu i przejąć niektóre grunty, ona dysponować budynkiem gospodarczym i pozostałymi parcelami.

Czytaj dalej o rodzinnym konflikcie, który mógł doprowadzić do tragedii.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nto.pl

Bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

Bilety na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju

200,00 320,00

Kup wyjątkowy pakiet: prenumerata cyfrowa na 180 dni z biletami na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju!

Kup teraz

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Pro Media Sp. z o.o.