Urszula Sobol

Bon 500 plus na wakacje. Jednorazowe wsparcie w postaci bonu na każde dziecko ma być wypłacane już na najbliższe wakacje

Bon 500 plus na wakacje. Jednorazowe wsparcie w postaci bonu na każde dziecko ma być wypłacane już na najbliższe wakacje Fot. Flickr
Urszula Sobol

500 plus na wakacje to jednorazowe wsparcie, które ma być wypłacane w postaci bonu na każde dziecko - na sfinansowanie wypoczynku letniego. Program ma wejść w życie już na najbliższe wakacje.

Bon na wakacje będzie można wykorzystać na potrzeby wypoczynku turystycznego m.in. wyjazdy, kolonie, wczasy. Ale uwaga, kwota może być przeznaczona wyłącznie na wakacje w Polsce.

Wsparcie finansowe w postaci bonu o wartości 500 złotych ma być wypłacane polskim rodzinom jednorazowo na każde dziecko do lat 18. Powody do zadowolenia mają więc tylko rodziny, które mają dzieci.

- Mam trójkę dzieci w wieku szkolnym. Rok temu zmarł mi mąż i cieszę się, że rząd wprowadzi taki bon. Dla mnie to będzie ekstra 1500 złotych, za które mogę, gdzieś z dziećmi pojechać - opowiada Agnieszka z Rzeszowa. - Taki bon dla mnie to bardzo duża pomoc, bo skąd w dzisiejszych czasach i w obecnej sytuacji mogę mieć pieniądze na wakacje. Przez pandemię straciłam część swoich dochodów. Dzieci mogły pomarzyć tylko o wakacjach.

Bon ma wesprzeć branżę turystyczną w kraju, która jest mocno dotknięta przez epidemię koronawirusa. Skorzystać na tym mają polscy przedsiębiorcy świadczący usługi turystyczne.

Jeszcze niedawno wydawało się, że skorzystaja na tym bardziej, bo poczatkowo mówiło się, że wsparcie finansowe na wakacje będzie wypłacane dla wszystkich osób zatrudnionych na umowę o pracę w postaci voucheru o wartości 1000 złotych.

- Zmiana koncepcji z wsparcia tym bonem dla osób pracujących i zarabiających mniej, moim zdaniem jest błędna i niestety przypomina raczej wpisanie się w tryby kampanii prezydenckiej. Początkowe założenie były bardziej sprawiedliwe społecznie, czyli skierowanie ich do wszystkich pracujących, a zarabiających mniej

- podkreśla Dominik Łazarz, ekonomista z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Dokładne szczegóły dotyczące bonu na wakacje mają być znane już w najbliższych dniach, a wsparcie finansowe ma już działać pod koniec lipca.

- Z niecierpliwością czekam już na ten zastrzyk finansowy - dodaje pani Agnieszka z Rzeszowa. - I mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieć jakieś wytyczne, jak z tego bonu skorzystać.

Urszula Sobol

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.