Blisko z naturą, ale wygodnie [pomysły na weekendowe wyprawy]

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com
Marta Mikołajska

Blisko z naturą, ale wygodnie [pomysły na weekendowe wyprawy]

Marta Mikołajska

Jednym z ciekawszych pomysłów na wakacje są campingi. Plusy? Wystarczy tylko przyczepa lub zwykły namiot. I nie trzeba przy tym wcale wyjeżdżać daleko, ponieważ w naszym regionie miejsc do biwakowania nie brakuje. Najczęściej wykorzystywanym atutem jest urokliwa okolica i rozbudowana infrastruktura. Prezentujemy kilka wybranych propozycji.

Choć wypad na kemping może kojarzyć się ze swego rodzaju „szkołą przetrwania”, ośrodki campingowe zapewniają nie tylko dostęp do pomieszczeń sanitarnych. Standardem jest możliwość podłączenia prądu czy zrobienia prania.

Nie tylko miejsce postoju

W Bydgoszczy jednym z miejsc kempingowych jest Przystań Zimne Wody. Obiekt znajduje się w budowie. Duży plac kempingowy, „z prawdziwego zdarzenia”, dostępny będzie tu za rok. Teraz skorzystać można z kamper placu, gdzie znajduje się około 40-50 miejsc postojowych. Po co przyjeżdżają wczasowicze? - Głównie zatrzymują się tu w celach turystycznych. Co ciekawe, często podróżujący np. z Holandii czy Niemiec, zostawiają tu kamper na 2-3 dni i wyruszają zwiedzać Bydgoszcz – dowiadujemy się z Przystani Zimne Wody. - Dodatkowo, nieopodal przystani przepływa rzeka, więc wiele osób organizuje spływ kajakowy czy po prostu chce popływać po rzece. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu.
Podobnie zorganizowany jest bydgoski „Kamper Park”. Postój samochodu z przyczepą lub kampera kosztuje tu 40 zł za dobę. Dodatkową atrakcją na miejscu jest możliwość zorganizowania spływu kajakowego. W parku znajdziemy też plac zabaw z piaskownicami, trampoliną i placem do gry w piłkę.

Ponad tysiąc osób

Ostatnim z miejsc kempingowych na terenie Bydgoszczy jest ośrodek „Na szlaku Brdy” przy ul. Biwakowej, położony w zakolu rzeki, na otoczonej lasami skarpie. To punkt końcowy spływów kajakowych rzeką. Nieopodal znajdują się znakowane szlaki piesze. W ubiegłym tygodniu, za sprawą festiwalu „Boski Fest”, przewinęło się tu około tysiąca osób. - Choć wygląda to różnie, najczęściej ludzie przyjeżdżają do nas na wypad weekendowy. Po prostu - chcą odpocząć: posiedzieć nad jeziorem czy skorzystać z kajaków – dowiadujemy się z ośrodka. Na miejscu wczasowicze skorzystają z m.in. kajaków, rowerów wodnych, łódek, boiska do siatkówki. Mogą też rozpalić ognisko lub grilla. Przyjeżdżający do dyspozycji mają tu domki letniskowe, pole campingowe i namiotowe. Ustawienie przyczepy kosztuje tu 20 zł, autocampingu – 20 zł. Cena za każdą osobę w przyczepie lub namiocie to 10 zł. Za podłączenie prądu zapłacimy odpowiednio 10 i 5 zł.

Dla miłośników turystyki

W Toruniu miejscem, do którego można wybrać się na kemping, jest Camping Tramp, znajdujący się w lewobrzeżnej części miasta - od północy przy ul. Dybowskiej, od południa przy ul. Kujawskiej, około 1 km od Starówki, w otoczeniu zieleni. Na terenie Campingu znajdują się hotel i 21 domków – w tym 5 całorocznych i 16 sezonowych – a także 90 stanowisk na przyczepy campingowe oraz 30 miejsc na namioty. Goście mają do dyspozycji świetlicę, sanitariaty, prysznice, pralki i suszarki oraz kuchnię polową. Jest tu także dostęp do gastronomii.
Miłośnicy turystyki mogą odwiedzić znajdujący się nieopodal obiektu rezerwat przyrody „Kępa Bazarowa”, gdzie natkną się na rzadkie gatunki, jak np. biała i czarna topola. Dodatkową atrakcję stanowią, m.in. ruiny XV-wiecznego zamku polskiego „Dybów” czy dobrze zachowany Przyczółek Mostowy. – Obok Campingu usytuowana jest platforma widokowa, z której doskonale widać jedną z najpiękniejszych panoram starych gotyckich miast Europy – czytamy na stronie internetowej obiektu.
Pobyt na campingu kosztuje 15 zł za dobę. Dzieci w wieku od 4 do 10 lat zapłacą 10 zł, do 4. roku życia mogą korzystać bezpłatnie. Za rozbicie namiotu zapłacimy dodatkowo: 10 zł za dobę, za namiot 1-3-osobowy, lub 15 zł za namiot 4-osobowy lub większy. Ustawienie przyczepy kosztuje tu 28 zł, a ustawienie campera – 29 zł.
Możliwość wynajęcia miejsca namiotowego i pod campery oferuje także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu. Informacje na temat cennika i rezerwacji dostępne pod nr. tel.: 668696537.

Nad jeziorem, z wędką, na spływie ...

W te wakacje wczasowiczów z namiotami zaprasza, m.in., gospodarstwo agroturystyczne w Aleksandrowie Kujawskim. Oprócz możliwości rozbicia namiotu dodatkową ofertę stanowią tam garażowanie samochodu i wypożyczenie rowerów. Miejsce dla siebie znajdą tu także miłośnicy wędkowania, grillowania i jazd konnych. Na terenie ośrodka nie ma możliwości parkowania przyczepy kempingowej.
Pole kempingowe znajdziemy także w Samociążku. Należy ono do znajdującego się nad jeziorem ośrodka wypoczynkowego. Dysponuje stu sześcioma miejscami noclegowymi w pokojach i domkach kempingowych.
- Sympatykom biwakowania i karawaningu oddajemy do dyspozycji pięknie zlokalizowane pole namiotowe nad brzegiem wody oraz zapewniające zawsze miłą atmosferę ognisko - możemy przeczytać na stronie internetowej ośrodka.
Dodatkową atrakcją dla turystów są tu znajdująca się przy ośrodku plaża, boisko do gry w siatkówkę, kort tenisowy, wypożyczalnia sprzętu wodnego i plac zabaw dla dzieci. Wielbiciele wędkowania znajdą tu przystań wędkarską, a miłośnicy żeglowania – przystań jachtową.
Postawienie przyczepy campingowej kosztuje 20 zł za dobę (dodatkowo: 5 zł za osobę w przyczepie), postawienie namiotu na polu namiotowym – 20 zł za dobę (dodatkowo: 5 zł za osobę w namiocie).
Wstęp na teren ośrodka jest płatny (dorośli i młodzież - 5 zł, dzieci do 10. roku życia - 3 zł.
Na pole namiotowe zaprasza także ośrodek wypoczynkowy znajdujący się nad jeziorem Wąsoskim.
– W okresie letnim nasi goście mogą korzystać z placu zabaw dla dzieci i boisk sportowych. Na wyciągnięcie ręki znajduje się plaża jeziora z krystalicznie czystą wodą. W niedalekiej odległości są też inne urzekające swoim spokojem jeziora, usytuowane wśród pól, kolorowych łąk i pachnących lasów – zachęcają wczasowiczów do przyjazdu właściciele ośrodka na swojej stronie internetowej.
Dobowa stawka za rozbicie namiotu kosztuje tutaj 10 zł. Za postawienie przyczepy kempingowej lub kampera zapłacimy 20 zł za dobę. Dodatkowo, 10 zł wynosi opłata za pobyt na polu namiotowym (z jedną osobę).
W cenie pobytu mieści się opłata za korzystanie z plaży i kąpieliska.

Marta Mikołajska

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.