Tomasz Kapica

Bezdomni dostają nawet 4 tysiące złotych miesięcznie

Bezdomni dostają nawet 4 tysiące złotych miesięcznie Fot. Archiwum
Tomasz Kapica

Takimi „zarobkami” bezdomni pochwalili się pracownikom socjalnym z Kędzierzyna-Koźla. MOPS apeluje: Pomagajmy im, ale nie dawajmy pieniędzy!

Pracownicy socjalni z Kędzierzyna-Koźla są w stałym kontakcie z wieloma bezdomnymi z tego miasta. Chcą im pomóc w wyjściu na prostą, ale ci drudzy w większości nie są tym zainteresowani. Niedawno pochwalili się, że dostają od mieszkańców coraz więcej pieniędzy.

Prawdziwe „żniwa” miały miejsce w okresie świąteczno-noworocznym. Niektórzy w ciągu miesiąca otrzymywali od mieszkańców nawet 4 tysiące złotych. Pokazywali pracownikom MOPS banknoty w nominałach po 50 złotych, które wcześniej wręczyli im mieszkańcy. Urzędnicy alarmują, że takie zachowanie jeszcze bardziej utrudnia wyjście z bezdomności.

Porozmawialiśmy z dwoma bezdomnymi, których spotkaliśmy pod jednym ze sklepów. Przyznają, że ludzie zrobili się  w  ostatnich miesiącach dużo bardziej hojni. - Kiedyś prosiliśmy o pieniądze, a oni chcieli robić nam zakupy. Teraz prosimy o kupienie czegoś, a ludzie dają nam pieniądze i lecą gdzieś dalej w pośpiechu - mówi nam Tadeusz.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.