Będziemy zarabiać więcej, gdy Polska Fair Play odda nam podatki

Czytaj dalej
Fot. Fot. edyta hanszke
Edyta Hanszke

Będziemy zarabiać więcej, gdy Polska Fair Play odda nam podatki

Edyta Hanszke

Mniej danin z naszych kieszeni do kasy państwa - to deklaracja prawnika i znanego komentatora gospodarczego Roberta Gwiazdowskiego, lidera Polska Fair Play. A że musi być coś za coś, to emerytury od państwa będą jednakowo niskie, a chorującym przydadzą się dodatkowe ubezpieczenia lub oszczędności.

Robert Gwiazdowski, warszawiak od urodzenia, za Wikipedią: „polski prawnik, polityk, komentator gospodarczy i polityczny, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha, doktor habilitowany nauk prawnych”, „jako student III roku był pełnomocnikiem Macieja Kuronia w trakcie postępowania administracyjnego o wykreślenie go z listy studentów. W 1985 obronił pracę magisterską „Idea wolności w amerykańskiej myśli konserwatywnej, politycznej i prawnej”. Wykładowca Uczelni Łazarskiego, której jest profesorem. Adwokat w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie”. W przyszłą sobotę będzie obchodził 59. urodziny. W miniony piątek spotkał się z Opolanami na Uniwersytecie Opolskim, żeby przedstawić program utworzonego w lutym br. ruchu politycznego Polska Fair Play.

Jak Polska Fair Play chce zbudować siłę polityczną, która wcieli słowo w życie? - Odnoszę wrażenie, że Polacy mają dość zwaśnionych dwóch bloków, które skaczą sobie  do oczu, a następnego dnia  nie pamiętają, o co się kłóciły. Jeśli okaże się, że żadna z tych sił nie będzie miała większości w Sejmie, to wystarczy kilkanaście głosów tych, którzy mogą położyć na stole swoje warunki. Nie powstałby żaden rząd, który nie zdecydowałby się na przeprowadzenie tej reformy podatkowej, po której będziemy ludziom mniej zabierać. 

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.