MM

Będzie można pospacerować, a potem posłuchać poezji

Będzie można pospacerować, a potem posłuchać poezji
MM

Niedziela na świeżym powietrzu

Najbliższa niedziela, 1 września, zapowiada się aktywnie. Klub Turystyki Górskiej „Świstak” organizuje pieszą wycieczkę z Chociszewa do Aleksandrowa Łódzkiego. Zbiórkę zaplanowano o godz. 9.45 na dworcu Łódź Kaliska. Wyjazd pociągiem do Chociszewa
o godz. 10.03. Trasa wycieczki ma długość 19 km. Trzeba się na nią zapisać pod numerem 501-954-614.
Udział jest bezpłatny.

Również w niedzielę można wybrać się na spacer między Kolumną i Rokitnicą (około 10 km). Zaprasza Klub Turystów Pieszych „Stonoga”. Ponieważ pociąg odjeżdża z dworca Łódź Kaliska o godz. 10.08, zbiórkę ustalono na godz. 9.45. Udział jest bezpłatny, wymagane jedynie zapisy pod numerem 509-758-139.

Nieco później tego samego dnia (o godz. 12) do udziału w spacerze po Parku Poniatowskiego zachęca Zielona Łódź. Ten park to jeden z większych i bardziej zróżnicowanych łódzkich parków. Z jednej strony znajdują się tutaj pozostałości dawnych lasów miejskich, z drugiej spotkać tu można wiele ciekawych gatunków drzew i krzewów wprowadzonych przez projektantów tego parku. Które rośliny w parku są rodzime, a które obce lub egzotyczne? Spacer poprowadzi Arkadiusz Grzelak z Towarzystwa Ochrony Krajobrazu. Zbiórka przed wejściem do parku przy skrzyżowaniu al. Mickiewicza i ul. Żeromskiego.

O godz. 12.30, także 1 września, na Krakowski Salon Poezji zaprasza Teatr Nowy przy ul. Więckowskiego 15. Tym razem usłyszymy wiersze Szymona (Saleka) Dratwy, Lulka Dudelczyka, Rywy Kwiatkowskiej, Alice de Buton oraz proza Oskara Rosenfelda i Abrama Icchaka Łaski. Czytać będą Anna Dymna, Krzysztof Orzechowski oraz aktorzy Teatru Nowego. Zapisy nie są konieczne, bilety kosztują 10 zł.

MM

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.