Będzie droga S6 i droga S11, czyli obietnice wiceministra

Czytaj dalej
Fot. Radek Koleśnik
Marzena Sutryk

Będzie droga S6 i droga S11, czyli obietnice wiceministra

Marzena Sutryk

W środę w Koszalinie padły twarde deklaracje ze strony przedstawiciela rządu w sprawie S11 i S6.

Po tym, jak „Głos Koszaliński” opublikował wywiad z wiceministrem infrastruktury Jerzym Szmitem, w którym polityk przyznał, że nie jest znany termin realizacji drogi ekspresowej S6 po stronie województwa pomorskiego, niemal każdego dnia pojawiają się nowe informacje dotyczące tej inwestycji. Mamy kolejną - wczoraj specjalnie do Koszalina przyjechał wiceminister Jerzy Szmit. Na konferencji zwołanej przez polityków PiS mówił o planach wokół S6, ale przede wszystkim wokół S11. Na temat tej drugiej drogi ekspresowej, która łączy na papierze po śladzie krajowej „11” południe kraju z Kołobrzegiem, padły konkrety. O S6 po stronie pomorskiej - już gorzej.

Wiceminister Jerzy Szmit zapewnił wczoraj, że droga S6 po stronie pomorskiej - od Sianowa do Trójmiasta (podobnie, jak wcześniej w wywiadzie dla „Głosu”) będzie budowana, ale wciąż nie wiadomo, w jakim terminie. - Droga powstanie - potwierdził ponownie Jerzy Szmit. - Ale dziś nie mogę powiedzieć, w jakim terminie. Dostaliśmy w spadku od poprzedniego rządu plan inwestycji i musimy dopiąć tzw. ciągi komunikacyjne, które biegną w całym kraju. Decyzja o budowie drogi ekspresowej S6 od Koszalina do Gdańska nadal jest w rozmowach. Nikt tej drogi nie skreślił.

Kiedy w takim razie można spodziewać się rozstrzygającej decyzji w sprawie S6? - W tym roku raczej to nie będzie możliwe - mówił wiceminister. - Musimy zobaczyć, w jakim zakresie będziemy dysponować funduszami po rozstrzygnięciu innych przetargów, na co jeszcze zostanie pieniędzy. Przypomnę, że we wrześniu ubiegłego roku przejęliśmy od poprzedniego rządu plan budowy dróg na 198 miliardów złotych, a limit funduszy mieliśmy na 107 miliardów złotych, a więc brakowało 90 miliardów. A więc każda decyzja w Ministerstwie Infrastruktury wymaga teraz od nas ogromnego rozsądku i rozwagi - mówił też Jerzy Szmit i wymieniał szereg inwstycji, które realizuje PiS: A3, A1, S19, S61, S7: - Każda z tych dróg jest relacji północ - południe - kontyuował. - Przez lata budowano drogi wschód - zachód. Chcemy odwrócić ten kierunek.

- Muszą być zachowane priorytety - mówił Paweł Szefernaker, poseł PiS i minister w Kancelarii Premier Beaty Szydło. - My żadnej drogi z planu budowy dróg przygotowanego przez poprzedników nie wykreślamy.

Mamy jednocześnie dobre wiadomości w sprawie krajowej drogi „11” i S11. - Dziś podpisujemy decyzję, którą kierujemy do GDDKiA w sprawie prac przygotowawczych do budowy S11 na odcinku Koszalin - Bobolice - mówił Jerzy Szmit.

Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury o budowie s6 i s11

Jerzy Szmit, wiceminister infrastruktury o s6 i s11

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.