Baśnie i legendy jak w teatrze

Czytaj dalej
Fot. Ewa Czarmonska
Jadwiga [email protected]

Baśnie i legendy jak w teatrze

Jadwiga [email protected]

Kilka dni temu w Publicznej Szkole Podstawowej w Aleksandrowie Kujawskim spotkali się uczestnicy 11. z kolei Wojewódzkiego Konkursu Teatralny Legend i Bajek. Przed publicznością wystąpili aktorzy w wieku 7-13 lat.

I choć konkurs ma w nazwie „wojewódzki”, w tym roku pojawiły się na nim zespoły jedynie w gminy Aleksandrów Kujawski. Jurorki - Karolina Rytter i Aleksandra Wojciechowska - przyznały nagrody najlepszym zespołom, a także wyróżniły dyplomami dwie indywidualności aktorskie i jedną wokalną.

Dwie pierwsze nagrody przyznano „Teatrzakom” z PSP w Wołuszewie za spektakl „Calineczka” (opiekunka: Ewa Czarnomska) oraz „Oazie Gwiazd” z PSP w Przybranowie za „Księżniczkę na ziarnku grochu” (opiekunka: Wiesława Fajkowska). Dwie drugie nagrody powędrowały do Teatrzyku Słoneczko z PSP w Służewie, za „Czerwonego Kapturka” (opiekunka Katarzyna Tokarska) i do zespołu PSP w Ostrowąsie za „Kopciuszka” (opiekunki: Ewa Stachowiak, Elżbieta Oczachowska, i Małgorzata Grzankowska). Trzecia nagroda przypadła „Niesamowitej 14” z PSP w Opokach za „Kopciuszka” (opiekunka: Renata Pietry-kowska).

Dyplomy uznania za grę aktorską otrzymały:

Tymi konkursami żyją nie tylko uczniowie. Angażują się też rodzice, przygotowujący stroje młodym artystom.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.