Leszek Kalinowski

Atrakcji na Bachanaliach nie zabraknie

Patrycja Urbaniak, przewodnicząca Parlamentu Studenckiego UZ Fot. Leszek Kalinowski Patrycja Urbaniak, przewodnicząca Parlamentu Studenckiego UZ
Leszek Kalinowski

O atrakcjach i nowościach Dni Kultury Studenckiej Bachanalia 2017 rozmawiamy z Patrycją Urbaniak, przewodniczącą Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego

Dlaczego mieszkańcy powinni wziąć udział w Bachanaliach?

Bo będzie atrakcyjnie. To druga po Winobraniu tak duża impreza. Zapraszamy do wspólnej zabawy. I do poznania Uniwersytetu Zielonogórskiego z innej strony. Studenci nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności, ale mają wiele talentów. Chcemy je pokazać. W tym roku świętowanie rozpocznie się 29 maja i potrwa do 2 czerwca.

Podczas Winobrania popularnością cieszy się korowód, a podczas Bachanaliów - parada. W tym roku szykuje się jakaś zmiana?

Po raz pierwszy organizujemy ją nie na początku studenckiego święta, ale w trzeci dzień. I nie o 12.00, lecz o 20.00. Zielną Górę opanują przybysze z dalekiej galaktyki! Niech moc będzie z Wami! Paradę w stylu Gwiezdnych Wojen zakończymy przekazaniem kluczy do miasta! Nie zmieni się trasa przemarszu. Początek - przy ul. Podgórnej, koniec - na deptaku.

Czytelnicy pytają też o zjazd na byle czym, czy się odbędzie?

Zaplanowano go 1 czerwca o 14.30 na ul. Prof. Szafrana. Zapisy przyjmujemy do 30 maja. Czekamy na 3 lub 4-osobowe. Pojazd musi być bezpieczny, mieć kierownicę, hamulce, nie może być ostrych krawędzi.
Emocji nie zabraknie podczas meczu Zielona Góra - Gorzów?

Drużynowe zawody pływackie między akademickimi reprezentacjami Zielonej Góry i Gorzowa. Odbędą się one 30 maja o 11.00 na basenie Novity przy ul. Wyspiańskiego. Rok temu minimalnie przegraliśmy, w tym roku chcemy je wygrać. Gwoździem imprezy są też koncerty. Kogo zaprosiliście ?

1 czerwca (czwartek) wystąpią: Kękę, Mig oraz zespół Enej. A 2 czerwca (piątek): Organek, O.S.T. R. oraz Natalia Nykiel. Koncerty odbędą się na stadionie UZ przy ul. Wyspiańskiego. Bramy zostaną otwarte o 17.15 Występy zakończa się o północy. Obowiązują bilety (5 zł dla studentów, 20 zł). W podobnej cenie są bilety na Bachanaliowy Stand Up , czyli rozśmieszą nas do łez: Antoni Syrek-Dąbrowski, Sebastian Rejent, Wojtek Fiedorczuk. Imprezę zaplanowano 30 maja o godz. 20.00 w auli UZ przy ul. Podgórnej.

Inne atrakcje, które polecacie?

Nową imprezą będzie też Studencki Festiwal Sportów Siłowych (stadion, 30 bm. o 16.00). W programie też m.in. UZ Factor, (Klub WySPa, al. Wojska Polskiego, 29 bm., 16.00.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.