Aplikacja stworzona przez bydgoszczanina podpowie, kiedy naprawdę na przystanku pojawi się autobus

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Pietraszak
Sławomir Bobbe

Aplikacja stworzona przez bydgoszczanina podpowie, kiedy naprawdę na przystanku pojawi się autobus

Sławomir Bobbe

Aplikacja KomByd pokazuje w czasie rzeczywistym, kiedy na przystanek podjedzie tramwaj czy autobus. Stworzył ją zdolny student z Bydgoszczy.

Student z Bydgoszczy napisał aplikację na smartfony, która ma ułatwić życie pasażerom komunikacji miejskiej. Pierwsze opinie są pozytywne.

- Przez trzy lata jeździłem z Fordonu na Osiedle Leśne do liceum i musiałem przesiadać się na ulicy Wiślanej. Nigdy nie wiedziałem, czy autobus 65 jest przede mną, za mną, czy przyjedzie czy już odjechał - wspomina Bartosz Mróz, twórca aplikacji KomByd. - Korzystanie ze strony internetowej, by sprawdzać odjazdy, wydawało mi się nieco kłopotliwe, w dodatku trzeba znać nazwy przystanków, by znaleźć odpowiednie informacje. Postanowiłem coś z tym zrobić.

Jeszcze w zeszłym roku Bartosz Mróz był maturzystą, obecnie to student pierwszego roku informatyki stosowanej na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.