Alicja w Krainie Czarów

Czytaj dalej
Raj Dla Dzieci

Alicja w Krainie Czarów

Raj Dla Dzieci

Z okazji Dnia Dziecka Kielce proponują podróż do zaczarowanego świata baśni oraz bujanie w obłokach nieba rozciągniętego nad największym polskim amfiteatrem. W dniu 1 czerwca o godz. 18:30 nastąpi otwarcie bram Amfiteatru Kadzielnia dające początek nowatorskiemu przedsięwzięciu Kieleckiego Teatru Tańca, jakim jest zaprezentowanie fanom widowisk artystycznych największego formatu familijnego spektaklu tanecznego pt.: „Alicja w Krainie Czarów” na scenie outdoorowej.

W dniu 6 marca na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca odbyła się dość nietypowa, zaskakująca przedstawicieli mediów, konferencja prasowa informująca o innowacyjnym pomyśle przeniesienia spektaklu tanecznego „Alicja w Krainie Czarów” w interpretacji tanecznej Kieleckiego Teatru Tańca, na scenę największego polskiego amfiteatru, zlokalizowanego w zielonej części Kielc, w pobliżu rezerwatu przyrody Kadzielnia. Spektakl ten grany dotychczas na deskach instytucji kulturalnych, z uwagi na frekwencje widzów i ogromne zainteresowanie udziałem w widowisku, które dotychczas obejrzało ponad 24.000 widzów, postanowiono pokazać szerokiemu audytorium. Podjęte wyzwanie zostanie zrealizowane z dużym rozmachem w Dzień Dziecka. Na scenie pojawią się dodatkowe postaci, dotychczas nie biorące udział w widowisku, m.in.: żonglerzy, akrobaci, szczudlarze, a igrać z ogniem będą sami tancerze. W spektaklu wystąpi ponad 80 artystów, ubranych w ok. 500 kostiumów.

„Alicja w Krainie Czarów”, w interpretacji Kieleckiego Teatru Tańca to spektakl familijny z udziałem dorosłych i dzieci dla dorosłych i dzieci. Poprzez energiczny i barwny ruch sceniczny tancerze wprowadzają widzów do zaczarowanego świata Alicji i jej przygód opowiedzianych tańcem i przepiekanym collagem muzycznym w tle. Będą światła, światełka, barwne motylki, ważki, kwiatki, świetliki, stepujące gąsienice, kapelusznik, zabiegany królik oraz rosnąca i malejąca wobec napotykanych problemów – główna bohaterka – Alicja. Poprzez energiczny i barwny ruch sceniczny oraz dodatkowe atrakcje czekające w strefie zabawy i cateringu uczestnicy zostaną przeniesieni na „drugą stronę lustra” do „Krainy Czarów”. To największe tego typu widowisko w kraju i spektakl z wyjątkowym i uniwersalnym przesłaniem mówiącym o dostrzeganiu obecności obok nas drugiego człowieka, który do Alicji przychodzi w postaci Lwa ze zranioną łapką, Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, stepujących Stonóg, gruboskórnego Ślimaka. W drugiej części spektaklu Alicja spotyka Kota Sfinksa, Różową Panterę, wciela się w postać Marylin Monroe i jeździ różowym Cadillakiem.

Uzupełnieniem czerwcowego widowiska będzie rozbudowana strefa zabawy zlokalizowana na koronie i za sceną amfiteatru. Będzie można spróbować ciastka Alicji, obejrzeć występy kataryniarzy i klownów oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami czy warsztatach kreatywnych, w ramach których wykonać będzie można na pamiątkę prace nawiązujące do Krainy Czarów. Na fanów Alicji czekają wyjątkowe gadżety, m.in.: poduszki, koszulki czy kubki z wizerunkami bajkowych postaci.

Aby wziąć udział w tej wyjątkowej podróży wystarczy odwiedzić stronę Kieleckiego Teatru Tańca i śledzić fan page wydarzenia na Facebooku. Bilety dostępne w sprzedaży na stronie KTT.

UWAGA! Specjalne, promocyjne ceny biletów na spektakl obowiązywały będą do końca kwietnia.

Raj Dla Dzieci

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.