Akcja MOPR "Wspieraj Seniora". Program ochrony osób starszych przed COVID -19. Ochotnicy robią zakupy, by seniorzy zostali w domach

Czytaj dalej
Paweł Żukowski

Akcja MOPR "Wspieraj Seniora". Program ochrony osób starszych przed COVID -19. Ochotnicy robią zakupy, by seniorzy zostali w domach

Paweł Żukowski

Pandemia koronawirusa zabija każdego dnia w Polsce dziesiątki osób. Umierają głównie ludzie w podeszłym wieku. Aby zminimalizować ryzyko ich zarażenia, wolontariusze MOPR oferują osobom starszym pomoc w robieniu zakupów.

Przyniosą zakupy, żeby chronić przed wirusem

Program prowadzony przez MOPR Białystok jest częścią ogólnopolskiej akcji “Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów”. W ramach inicjatywy wolontariusze kupują seniorom jedzenie, leki i najpotrzebniejsze rzeczy codziennego użytku. Wszystko po to, aby osoby starsze nie musiały wychodzić z domów i narażać się na zakażenie COVID -19. Akcja skierowana jest do osób w wieku powyżej 70 roku życia ( w szczególnych przypadkach mogą to być osoby młodsze). Aby przystąpić do programu pomocy należy zadzwonić na ogólnopolską infolinię, bądź bezpośrednio do MOPR w Białymstoku. Pracownik ośrodka ustali dzień wizyty wolontariusza, który za otrzymane od seniora pieniądze zrobi najpotrzebniejsze zakupy. Z pomocy można skorzystać dwa razy w tygodniu. Wolontariusze nie kupią potrzebującym m.in. wyrobów tytoniowych, alkoholu, odzieży, obuwia, artykułów agd i rtv, oraz nie opłacą usług. Ochotnicy MOPR za usługę nie pobierają żadnych opłat.

MOPR przestrzega przed oszustami

Senior może zgłosić potrzebę wsparcia dzwoniąc na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – 22 505 11 11 lub bezpośrednio do MOPR w Białymstoku pod nr tel.: 85 744 50 28 lub 85 678 31 00. Taka ścieżka przystąpienia do programu gwarantuje, że do naszych drzwi zapuka wolontariusz, a nie oszust podszywający się pod osobę niosącą pomoc.

Paweł Żukowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.