Szymon Zięba

Akcja billboardowa policjantów. Związkowcy: Pełnimy niebezpieczną służbę, a zarobki są na poziomie kasjera w sklepie

Akcja billboardowa policjantów. Związkowcy: Pełnimy niebezpieczną służbę, a zarobki są na poziomie kasjera w sklepie
Szymon Zięba

Ogólnopolska „akcja billboardowa” policyjnych związkowców wkracza na Pomorze. Funkcjonariusze - jak tłumaczą - mają na celu przeprowadzenie „kampanii uświadamiającej” społeczeństwo. Związkowcy: - Chcemy zwrócić uwagę na to, że przy zarobkach na poziomie kasjera z supermar-ketu funkcjonariusze pełnią służbę niebezpieczną, odpowiedzialną i praktycznie bez przerwy.

Na początku marca, przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku, pojawić się ma billboard z wizerunkiem policjantów i hasłem: „24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, ZAWSZE”.

- Chcemy zwrócić uwagę na to, że przy zarobkach na poziomie kasjera z supermarketu funkcjonariusze pełnią służbę niebezpieczną, odpowiedzialną i praktycznie bez przerwy - mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Podobne afisze zawisnąć mają także w Szczecinie i Poznaniu. Wcześniej plakaty pojawiły się m.in. w Katowicach. Wówczas jednak na afiszu widniało hasło „Kto was obroni, gdy przyjdą oni”, a całość opatrzona była grafiką z zamaskowanymi pseudokibicami.

- Poprzez kampanię podkreślamy, że brakuje chętnych do pracy w policji. I nas to nie dziwi. Rządzący mówią o „misyjności” naszego zawodu. Tej „misji” jednak nie da się pełnić w sytuacji, w której trzeba narażać życie za takie pieniądze - stwierdza w rozmowie z naszą redakcją Rafał Jankowski. - Billboard, który pojawił się w Katowicach, wskazywał wprost, że policja jest potrzebna, zwłaszcza w chwilach, w których bezpieczeństwo obywateli jest zagrożone, na przykład w czasie działań stadionowych chuliganów. Wówczas funkcjonariusz jest pierwszą osobą, u której pomocy szukają zwykli ludzie - dodaje.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in:

 • W których miastach przeprowadzono już "akcję billboardową"?
 • Jakie hasła widniały na billboardach?
 • Jakie są postulaty policyjnych związkowców?
 • Związkowcy zapowiedzieli „zaostrzenie swoich działań”. Na czym to będzie polegać?

 

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Szymon Zięba

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.