Adam Poliński odchodzi z urzędu miejskiego po dwunastu latach. O sukcesach i nie tylko

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Adam Poliński odchodzi z urzędu miejskiego po dwunastu latach. O sukcesach i nie tylko

Tomasz Mikulicz

Największe osiągnięcie wiceprezydentury Adama Polińskiego to nowe drogi. Cieniem kładzie się jednak klikanie w autobusach i zwlekanie z parkomatami.

Kiedy okazało się, że Adam Poliński odchodzi z funkcji wiceprezydenta dla wielu był to szok. Przez niemal 12 lat był prawą ręką prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.

Zastępcy się zmieniali, ale nie on. Stał przy Truskolaskim od samego początku. Wiceprezydent będzie z pewnością zapamiętany jako niezmordowany budowniczy dróg. Choć ostatnio niektórzy coraz częściej kręcą nosem, że miasto za dużo leje betonu i asfaltu, zamiast inwestować w – jak to się mówi w nomenklaturze unijnej – kapitał ludzki. Niemniej tak ważne inwestycje jak trasa generalska przyniosły wiele dobrego jeśli chodzi o tworzenie nowoczesnej infrastruktury.

Choć i tu były protesty. Jak te organizowane przez białostoczan mieszkających w pobliżu przedłużenia ul. Piastowskiej. – Nic dziwnego. Trasa przepołowiła bowiem osiedle na pół. Pamiętam też jak zaraz po oddaniu trasy do użytku dzwonili mieszkańcy ul. Sosabowskiego skarżąc się, że jest im za głośno, a obok ich domów nie ustawiono ekranów. Było to moim zdaniem wielce nieprofesjonalne – mówi Piotr Jankowski.

Dodaje, że na Polińskim ciąży też sprawa Bzurów. To małżeństwo, które od lat walczy z miastem, by odbudować parking zlikwidowany przy domu weselnym Promenada.

– Oprócz dróg Poliński zajmował się też edukacją. Trudno wybaczyć mu, że przekonał radę miasta poprzedniej kadencji, by likwidować m.in. szkoły mundurowe. Mówił, że nie będzie do nich chętnych. A kiedy miasto to zrobiło, jak grzyby po deszczu utworzone zostały prywatne „mundurówki” – wspomina Jankowski.

Konkluduje jednak, że 12 lat pracy Polińskiego należy ocenić bardzo wysoko. – Moim zdaniem Tadeusz Truskolaski by bez niego nie istniał. Jak to się mówi, to Poliński był mózgiem operacji – podkreśla Jankowski.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

co o Adamie Polińskim sądzą inni politycy

 

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.