Edyta Hanszke

500 plus w województwie opolskim: na decyzję wciąż czeka 500 wniosków z 2017 roku

Na Opolszczyźnie z programu 500 plus korzysta obecnie blisko 77 tysięcy dzieci z ponad 50 tysięcy rodzin. Fot. Wojciech Wojtkielewicz Na Opolszczyźnie z programu 500 plus korzysta obecnie blisko 77 tysięcy dzieci z ponad 50 tysięcy rodzin.
Edyta Hanszke

237,5 mln zł trafiło do opolskich rodzin od stycznia do końca czerwca 2018 z programu „Rodzina 500+”. Służby wojewody jeszcze nie uporały się z zaległymi wnioskami na dzieci, których rodzice przebywają za granicą.

W styczniu 2018 roku Opolski Urząd Wojewódzki przejął od marszałka (dokładnie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu) tzw. koordynację systemów zabezpieczenia społecznego, a wraz z nią 4772 wnioski o przyznanie świadczenia z programu 500+. Po 7 miesiącach zostało ich jeszcze 503, w przypadku których nie wydano decyzji.

Z opublikowanych właśnie danych Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wynika, że od stycznia do końca czerwca opolskie rodziny otrzymały z programu 237,5 mln zł.  

 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.