4 maja zaczynają się egzaminy maturalne. Przystąpi do nich ponad 6,5 tysiąca tegorocznych opolskich absolwentów szkół średnich

Czytaj dalej
Fot. Fot. Mariusz Kapała / Gazeta Lubuska
Iwona Kłopocka-Marcjasz

4 maja zaczynają się egzaminy maturalne. Przystąpi do nich ponad 6,5 tysiąca tegorocznych opolskich absolwentów szkół średnich

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Zaraz po majówce, 4 maja, zaczynają się egzaminy maturalne. Na Opolszczyźnie przystąpi do nich 6553 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników.

W piątek, 30 kwietnia, uczniowie szkół średnich kończą naukę. Nie wszyscy jednak tego dnia odbiorą świadectwa ukończenia szkoły. Z powodu pandemii wiele szkół odłożyło rozdanie świadectw na później.

"Z wielkim żalem, ale jednak zdecydowałam, że nie spotkamy się klasami na pożegnanie szkoły i odebranie świadectw - napisała do maturzystów dyrektor III LO w Opolu, Joanna Raźniewska. - Biorąc pod uwagę, że za parę dni chciałabym was wszystkich w zdrowiu zobaczyć w salach na egzaminach maturalnych, nie będziemy ryzykować. Świadectwa będzie można odebrać w kolejnych dniach matur, uroczyste pożegnanie przełożymy na lepszy czas".

W PLO IX w Opolu pożegnanie absolwentów odbędzie się online. - Kto się zaloguje, będzie mógł wziąć udział w krótkiej uroczystości - mówi Małgorzata Szafors, dyrektor szkoły. - Wychowawcy dwóch klas umówili się ze swoimi uczniami na odbiór świadectw w czwartek, a jedna klasa zrobi to 6 maja.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.