Marek Weckwerth

3,5 miliarda ma kosztować budowa stopnia wodnego w Siarzewie

Wizualizacja tamy Fot. ENERGA/ARUP Wizualizacja tamy
Marek Weckwerth

Przeszkody, które od lat piętrzyły się przed ideą budowy stopnia wodnego poniżej Włocławka, wydają się odpływać w siną dal.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy kończy analizę raportu oddziaływania na środowisko tej inwestycji i już teraz wypowiada się o nim pozytywnie. Decyzja zapadnie w grudniu.

- Raport oddziaływania na środowisko, bardzo obszerny, przygotował inwestor, czyli gdańska firma Energa. Jesteśmy niemal na końcowym etapie zapoznawania się nim i mogę już powiedzieć, że został przygotowany bardzo dobrze - stwierdza Maria Dombrowicz, regionalna dyrektor ochrony środowiska w Bydgoszczy.

Jakie główne argumenty przemawiają za budową tamy? Jaki wpływ będzie ona miała na środowisko? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.