3,1 mln zł na projekty w dziedzinie sportu i kultury dla organizacji pozarządowych przeznaczy samorząd województwa opolskiego

Czytaj dalej
Fot. UMWO
Iwona Kłopocka-Marcjasz

3,1 mln zł na projekty w dziedzinie sportu i kultury dla organizacji pozarządowych przeznaczy samorząd województwa opolskiego

Iwona Kłopocka-Marcjasz

2 miliony 400 tysięcy złotych na dwa konkursy w dziedzinie sportu oraz 300 tysięcy na inicjatywy kulturalne zaplanowane na pierwsze półrocze tego roku postanowił przeznaczyć zarząd województwa dla organizacji pozarządowych.

Chodzi o przedsięwzięcia mające na celu rozwijanie edukacji artystycznej dzieci i młodzieży, promujące twórców związanych z regionem, realizujące projekty artystyczne na rzecz mieszkańców Opolszczyzny oraz organizację w regionie imprez kulturalnych pod ogólnym hasłem „Kultura dla rodziny”. To także pieniądze na podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, promocję i wspieranie rozwoju kultury mniejszości narodowych i etnicznych czy wspieranie aktywizacji i integracji społecznej seniorów.

- To pierwszy konkurs w tym roku, drugi zostanie ogłoszony w drugim półroczu i tam przewidziano do podziału 400 tysięcy złotych - mów wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Dla organizacji sportowych i okołosportowych przewidziano dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy wspierania drużyn gier zespołowych i sportów motorowych, uczestniczących w rozgrywkach sportowych na poziomie ponadregionalnym. Tutaj do podziału jest 1,2 mln zł.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.