29. finał WOŚP w czasach pandemii. Tu trzeba być kreatywnym

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann

29. finał WOŚP w czasach pandemii. Tu trzeba być kreatywnym

Krzysztof Strauchmann

Chcesz wystąpić na finałowym koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Sztab z Głuchołaz zaprasza wszystkich do udziału w swoim bezpiecznym koncercie.

Tegoroczny 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeniesiony już z powodu pandemii na 31 stycznia, będzie wymagał nietypowych rozwiązań i pomysłów. Sztab z Głuchołaz zaprasza wszystkich chętnych do udziału w internetowym koncercie.

- W najbliższym finale WOŚP w Głuchołazach zagra „wirtualna” orkiestra – mówi Przemysław Powirski ze sztabu w Głuchołazach. – Każdy, osoba z dowolnego zakątka świata, może u nas wystąpić, jeśli tylko nagra zwykłym telefonem komórkowym swój wystąp artystyczny. To nie musi być nawet artystyczne wykonanie utworu. Czekamy na filmy, na których ktoś robi coś fajnego, interesującego, np. gotuje czy pokazuje swoje nietypowe domowe zwierzątko. Nie stawiamy wymagań dotyczących wieku czy poziomu artystów. Obok siebie na równych prawach wystąpi dziecko z V klasy i np. Rolling Stonsi, jeśli tylko przyślą swój utwór.

Filmy można wysłać mailem na adres 29wosp.glucholazy@gmail.com. Organizatorzy zmontują z tego całość i w dniu finału wyemitują to w internecie, na stronie facebookowej WOŚP w Głuchołazach.

To nie jedyny pomysł głuchołazian, jak organizować finał w warunkach pandemii. Tegoroczna licytacja orkiestrowych gadżetów odbędzie się w samochodach, na jednym z parkingów w mieście. Uczestnicy nie wychodząc z aut będą mogli kupować wystawione pamiątki dając sygnały klaksonem czy światłami. Wszystkie przedmioty można będzie wcześniej obejrzeć w Internecie. Jak warunki pozwolą, odbędzie się też klasyczna kwesta na ulicach.

- Już zgłosiło się 45 wolontariuszy, ale na ulicach kwestować będzie ok. 100 osób. Pomocników jest nawet więcej niż w ubiegłych latach – mówi Przemysław Powirski. - Wolontariusze będą też chodzić ze skarbonkami w maseczkach i rękawiczkach, zachowując dystans społeczny.

Krzysztof Strauchmann

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.