Lucyna Makowska

27 „baniek” dotacji z unijnych pieniędzy zgarnął Żagań

Z dotacji na termomodernizację skorzysta także Miejskie Przedszkole nr 2 w Żaganiu. Fot. Arch. MP nr 2 w Żaganiu Z dotacji na termomodernizację skorzysta także Miejskie Przedszkole nr 2 w Żaganiu.
Lucyna Makowska

Ponad 3 mln zł dofinansowania na kompleksową termomodernizację trzech miejskich przedszkoli otrzymała z unijnych środków _Żagań. Całość zadania ma kosztować 4 mln 135 tys. zł

Z projektu Regionalnego Program Operacyjnego – Lubuskie 2020 (RPO-L2020) skorzystają trzy żagańskie placówki. Termomodernizacja budynków Przedszkola Miejskiego nr 2, Przedszkola Miejskiego nr 3 oraz Filii Przedszkola Miejskiego nr 5 obejmie kompleksową termomodernizację obiektów z zastosowaniem elementów umożliwiających wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
Żagański projekt uzyskał w ocenie konkursowej największą liczbą punktów. Celem zadania jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków, poprawa komfortu cieplnego użytkowników oraz redukcja emisji substancji szkodliwych do atmosfery.

Z dotacji na termomodernizację skorzysta także Miejskie Przedszkole nr 2 w Żaganiu.
Arch. MP nr 2 w Żaganiu Z dotacji na termomodernizację skorzysta także Miejskie Przedszkole nr 2 w Żaganiu.

Roboty obejm docieplenie ścian zewnętrznych przegród budynków, dachu, wymianę okien i drzwi,wymianę źródeł ciepła na pompę ciepła,wymiana grzejników oraz montaż automatycznego sterowania c.o. z wykorzystaniem TIK,modernizację instalacji c.w.u. na nowe przewody w otulinie, wymianę oświetlenia na energooszczędne typu LED oraz montaż automatycznego sterowania oświetlenia na korytarzach oraz w toaletach. W ramach projektu przewidziano też montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła wraz z klimatyzacją zasilaną z pompy ciepła,oraz dodatkowo w MP 2 i 3 zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna.

Projekt dołączył do grupy zadań „unijnych”, które aktualnie realizowane są w Żaganiu, a kwota pozyskanego dofinansowania dla Żagania wzrosła do prawie 27 mln złotych.

Lucyna Makowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.