Edyta Hanszke

200 nowych miejsc dla maluchów w żłobkach na Opolszczyźnie

Dzięki unijnym funduszom konkurencją dla placówek samorządowych będą żłobki prywatne. To inwestycje wpisujące się w program „Opolskie dla Rodziny”. Fot. Lucyna Nenow Dzięki unijnym funduszom konkurencją dla placówek samorządowych będą żłobki prywatne. To inwestycje wpisujące się w program „Opolskie dla Rodziny”.
Edyta Hanszke

Żłobki i kluby malucha mają ułatwić Opolanom godzenie życia zawodowego i rodzinnego. Na ich tworzenie są pieniądze unijne z programu regionalnego. I chętni, by po nie sięgnąć.

Żłobek „Kraina Skrzatów” działa w Krapkowicach od 7 lat.

- Zaczynaliśmy na wsi, ale okazało się, że rodzice chcą mieć miejsce opieki dla dzieci w pobliżu domu, żeby albo oni, albo krewni mogli przywieźć tam dzieci w wózku - opowiada właścicielka Teresa Gola-Nogaj. - Dziś mamy 30 miejsc, ale zapotrzebowanie jest większe, szczególnie, że jesteśmy po tej stronie Odry, gdzie nie ma konkurencji. Od dawna nosiłam się z zamiarem rozwinięcia działalności, ale to bardzo kosztowna inwestycja. Dzięki dotacji to się uda. Zwiększymy liczbę miejsc do 64.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Edyta Hanszke

Zajmuję się tematyką gospodarki, przedsiębiorczości, rynku pracy, ubezpieczeń i społeczną. Piszę o szeroko rozumianych pieniądzach: tych, które zarabiamy, wydajemy, ale także np. pochodzących z programów unijnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.