Krzysztof Ogiolda

17 Opolan poszukiwało zaginionego w Alpach Szwajcarskich ks. Krzysztofa Grzywocza. Bez skutku

17 sierpnia po odprawieniu porannej mszy św. ks. Krzysztof Grzywocz wyszedł w góry i zaginął. Fot. policevalais.ch 17 sierpnia po odprawieniu porannej mszy św. ks. Krzysztof Grzywocz wyszedł w góry i zaginął.
Krzysztof Ogiolda

Po sześciu dniach zakończyła się akcja ratowników i alpinistów w Szwajcarii. Uczestnicy ruszyli w drogę do Polski.

- Na poszukiwanie zaginionego w Alpach Szwajcarskich ks. dr. Krzysztofa Grzywocza zdecydowali się jego koledzy i przyjaciele z Opolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz z Klubu Wysokogórskiego zmobilizowani przez kapelana opolskiego sportu ks. dr. Jerzego Kostorza - mówi ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego, który od piątku do wtorku towarzyszył uczestnikom wyprawy ratunkowej. - Opolanie dokładnie spenetrowali górę Bortelhorn na granicy szwajcarsko-włoskiej, na którą prawdopodobnie wchodził ks. Krzysztof. We wtorek zdobyli szczyt, nie napotkawszy jednak żadnego śladu po zaginionym. W środę pogoda się załamała, spadł śnieg i trzeba było przerwać akcję.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Pro Media Sp. z o.o.