Sławomir Draguła

10. Opolska Brygada Logistyczna. Od 20 lat zapewniają wszędzie logistykę naszym żołnierzom

Opolscy logistycy obecni są m.in. w Afganistanie. Misja nie ma jednak już charakteru bojowego, a polscy żołnierze prowadzą wyłącznie działalność dor Fot. 10blog Opolscy logistycy obecni są m.in. w Afganistanie. Misja nie ma jednak już charakteru bojowego, a polscy żołnierze prowadzą wyłącznie działalność dorad­czo-szkoleniową.
Sławomir Draguła

10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje dwudziestą rocznicę sformowania jednostki. Przez ten czas żołnierze zabezpieczali wszystkie kontyngenty zagraniczne Wojska Polskiego.

Na poniedziałek zaplanowana jest uroczysta zbiórki z tej okazji. Dowódca brygady pułkownik Szymon Lepiarz podziękuje żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej, którzy służą i pracują w 10. Brygadzie Logistycznej od pierwszego dnia jej powstania.

- Aktualnie to 120 żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej - mówi kapitan Piotr Płuciennik z 10.

Dziś opolscy logistycy obecni są w Rumunii, gdzie stacjonują w ramach wielonarodowej brygady, która jest wzmocnieniem południowej flanki NATO.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Pro Media Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Pro Media Sp. z o.o.